رونمایی از ری را و بررسی طراحی ظاهری، مشخصات فنی و قیمت آن

طراحی ظاهری و داخل ری را ایران خودرو

در روز هشتم تیرماه سال 1401 ایران خودرو برنامه ای ترتیب داد تا از نزدیک با طراحی ماشین ری‌را آشنا شویم؛ ری‌را ایران خودرو به طور کلی ابعادی شبیه به پژو 2008، رنو کپچر، نیسان جوک و این دست کراس اور های میکرو سایز دارد.
زبان طراحی این کراس اوور جدید ایرانخودرو کاملا با متد روز طراحی دنیا همخوانی دارد و با نگاه به ماشین  ري را، تشابه زیادی میان استایل این خودرو و برخی محصولات بروز خودرسازان خارجی مانند هیوندای سانتافه، هیوندای کنا، برخی محصولات پژو و حتی استون مارتین قابل مشاهده است.

خودرو ری را 1401

ری را نام خودروی جدید گروه صنعتی ایران‌خودرو است که نمونه اولیه آن اوایل تیر ماه سال 1401 رونمایی شد. بر اساس اطلاعات موجود، ماشین ریرا که با کد پروژه K125 شناخته می شود.

در واقع نمونه داخلی سازی شده نسل جدید پژو 2008 است که روی پلتفرم IKP1 (نسخه داخلی سازی شده پلتفرم PF1 پژو) طراحی شده و در آستانه تولید است.

این پلتفرم یکی از پر تیراژ ترین پلتفرم های گروه پژو-سیتروئن محسوب می شود و پیش از این، خودروهای بسیاری مانند پژو 2008، سیتروئن C3، پژو 206 و 207، سیتروئن الیزه، DS3، پژو 301، اپل کراسلند و نهایتا تارا روی این پلتفرم توسعه داده شده اند.

rira-1.jpg

 

rira-5.jpg

 

rira-2.jpg

در مراسم رونمایی اجازه تصویر برداری و مشاهده کابین این خودرو به خبرنگاران داده نشد، اما آنچه از شیشه های جانبی خودرو دیده می شد نوید طراحی داخلی کاملا بروز این خودرو را می داد.

مطابق دیده های ما، بر روی داشبورد ری را، دو صفحه نمایش متصل به یکدیگر در نقش صفحه کیلومتر و صفحه نمایش سیستم مولتی مدیای خودرو ایفای نقش می کردند و کلید های قرار گرفته بر روی کنسول میانی نیز به صورت اصطلاحا پیانویی در نظر گرفته شده بود.

هرچند هنوز نمیتوان هیچ قضاوتی در مورد کیفیت ساخت و کیفیت قطعات آن داشت.

ری را؛ گامی رو به جلو و بلند برای ایران خودرو

تاثیر سبک و زبان طراحی امروزی دنیای خودرو در نمای جلوی ریرا ایرانخودرو به وضوح دیده می شود؛ به صورتیکه مجموعه چراغ ها و سپر جلو و…، شباهت بسیاری با سانتافه جدید دارند.

با وجود انتقاد های وارده به برخی جزئیات طراحی خودروی ری‌را، بدون شک این خودرو را می توان گامی رو به جلو و بلند برای ایران خودرو در بخش طراحی و استایل محصولات دانست، به خصوص وقتی این محصول با خودروهایی مانند دنا و تارا مقایسه مقایسه شود.

تصاویری از طرح اولیه کابین ریرا در قالب رندر صحت اطلاعات درج شده را تایید می کند:

rira-cabin.jpg

 

rira-steeringwheel.jpg

 

در تصویر زیر می توانید نمایی از حالات قرار گیری سرنشین در کابین ری‌را، فضای پا و سر سرنشینان را مشاهده کنید:

 

rira-room.jpg

اما بر طبق شایعات دومین موتوری که قرار است روی این خودرو نصب شود موتور TC7P است که با حجم 1.7 لیتر قدرت و گشتاوری معادل 168 اسب بخار و 245 نیوتون متر را به یک گیربکس 6 دنده AT منتقل می کند.

این مشخصات فنی احتمالا قیمت خودرو را بالاتر خواهد برد اما از سوی دیگر شتاب و کششی مناسب تری را برای آن فراهم می کند.

با توجه به پلتفرم مشترک با پژو 2008، انتظار داریم سیستم تعلیق این دو خودرو یکسان باشد و شاهد تعلیق مک فرسون در محور جلو و اکسل نیمه مستقل میله پیچشی در محور عقب برای ری‌را باشیم.

بررسی مشخصات ماشین ری‌ را

بر اساس اطلاعات بدست آمده، احتمالا این خودرو با دو نوع موتور به بازار عرضه خواهد شد؛ یکی از آن 2 پیشرانه TU5P خواهد بود که نام آشنایی است. این موتور با توان تولیدی 113 اسب بخار و گشتاور 144 نیوتون متر در ترکیب با یک گیربکس 6 دندهAT  احتمالا شتابی متوسط را برای ریرا فراهم خواهد آورد.

امکانات رفاهی و آپشن های ری را

طی مراسم معرفی نسخه کانسپت K125 در مرکز تحقیقات ایران خودرو به خبرنگاران گفته شد که نسخه فول آپشن خودرویی که هم اکنون می دانیم نام آن ری را است امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا در 10 نقطه، رادار نقطه کور، سنسور نور و باران، سقف پانوراما، اتوهلد، ترمز پارک برقی، کی لس استارتر، شارژر بی سیم گوشی موبایل، گرمکن صندلی های جلو و… را خواهد داشت که این خودرو را خودرویی غنی به لحاظ امکانات معرفی می کند.

 

Untitled-gear.jpg

 

البته باید تا زمان عرضه صبوری کرد تا متوجه شویم دقیقا چه امکاناتی برای تیپ های مختلف آن در نظر گرفته خواهد شد و کدامیک از آن ها به مرحله تولید خواهد رسید.

 طبق گفته ایران خودرو، ماشین ری را در 3 تیپ عرضه خواهد شد؛ تیپ V1 به عنوان نسخه دنده ای با حداقل امکانات عرضه خواهد شد؛ تیپ V2 و V3 با گیربکس اتوماتیک و در 2 سطح امکانات متفاوت در برنامه عرضه ایران خودرو قرار خواهند گرفت.

طبق شیت زیر، ایران خودرو برنامه دارد برای پایان سال 1401 به تعداد 1000 دستگاه، برای سال 1402 به تعداد 50000 دستگاه و در سال 1403، 70000 دستگاه ری‌را به مشتریان عرضه کند. با توجه به مرحله فعلی پروژه، باید دید ایران خودرو چقدر به اجرای برنامه خود برای ری‌را نزدیک خواهد شد.

طبق جدول معرفی پروژه ری‌را، تاریخ تحویل پروژه تاریخ 30 آذرماه سال 1401 خواهد بود؛ شروع این پروژ نیز در 17 خردادماه 1399 بوده است.

 

rira-sheet.jpg

 

جدول امکانات رفاهی انواع تیپ های ری‌را، شامل تیپ V1، V2 و V3:

 

rira-equipments.jpg

معنی اسم "ری را"

کلمه ری را نامی مازندرانی است که در گویش محلی به معنی زن می باشد، مطابق یک افسانه قدیمی در میان مردم مازندران، بانویی است که باعث زیبایی جنگل های مازندران می شود، این کلمه همچنین نام نوعی باران در شمال است و نام قدیمی شهر بابل نیز ریرا بوده است.

قیمت ری را

این خودرو با ورود به بازار احتمالا در مقابل رقبایی مانند ام وی ام X22 پرو، ام وی ام X55 پرو، جک S3، هایما S5 جدید و حتی نمونه های دست دوم پژو 2008 و سانگ یانگ تیوولی قرار خواهد گرفت، اما برای پیشبینی قیمت ریرا باید تا زمان شروع تولید انبوه این خودرو صبر کرد.

تا زمانی که عرضه رسمی این خودرو اتفاق نیوفتد نمی توان با قاطعیت درباره ارزش خرید آن صحبت کرد. اما اگر ایران خودرو بتواند قیمت ریرا را تا حدی رقابتی نگه دارد، احتمالا فروش خوبی را تجربه خواهد کرد.

English