پیش فروش خودرو در لبنان

واکنش سایپا به انتشار ویدئو پیش فروش خودرو در لبنان

گروه خودروسازی سایپا در واکنش به انتشار فراگیر گزارش خبری، ویدئویی شبکه الجدید لبنان از فروش محصولات این خودروساز در کشور لبنان اعلام کرد که این ویدئو مربوط به سال ۹۵ است که به تازگی اما با ترجمه و تحلیل اشتباه در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است.

واکنش گروه خودروسازی سایپا

به گزارش سایپانیوز، در سال‌های گذشته گروه خودروسازی سایپا در جهت توسعه بازارهای صادراتی و افزایش صادرات غیرنفتی کشور، فروش محصولات خود در کشورهای دیگر را در دستور کار قرار داده و با همکاری شریک تجاری خود در لبنان تعدادی از محصولات سواری و تجاری خود را در بازار این کشور عرضه کرد.

 شبکه الجدید لبنان در گزارشی که چهار سال پیش از نمایندگی سایپا در این کشور تهیه کرد، به محصولات متنوع سواری و تجاری و شرایط منعطف فروش نقدی و اعتباری این خودروها به شهروندان لبنانی در آن سال ها پرداخت اما ویدئوی این گزارش در روزهای اخیر و با ترجمه و تفسیری اشتباه در شبکه های اجتماعی کشور بازنشر شده است.

پیش فروش خودرو در لبنان در سال 1395

براساس اعلام سایپا قیمت محصولات این گروه خودروسازی در سال 95 در کشور لبنان از 8400 دلار برای پراید تا 19هزار و 200 دلار برای چانگان جهت مشتریان لبنانی متغیر بوده و هیچ خودرویی به قیمت 1500 دلار عرضه نشده است. آنچه که در گزارش شبکه الجدید در سال 95 توسط نماینده سایپا در لبنان بیان می شود این است که هر شهروند لبنانی که ماهیانه 1500 دلار درآمد کسب می کند یا حقوق ماهیانه‌ای معادل 1500 دلار داشته باشد، توانایی پرداخت اقساط خودرو را خواهد داشت و لذا می تواند این خودروها را به صورت اقساطی از طریق بانک های عامل لبنانی یا مستقیماً از نمایندگی سایپا در لبنان خریداری کند.

گروه خودروسازی سایپا درخصوص اطلاعات و توضیحات نادرستی که به همراه این ویدئو منتشر شده نیز از هموطنان عزیز می خواهد که بدون اطمینان از درستی محتوا، هیچ پیامی را باور و بازنشر نکنند. زیرا تفسیرهای این چنینی در فضای مجازی بعضا یا از روی عدم آگاهی و اشتباه و یا عامدانه و در راستای اهداف سیاسی و ضدامنیتی است.

منبع:

سایپا

 

English