خودروسازان خارجی؛ معرفی زیباترین خودروی کانورتیبل ژاپنی ؛ لکسوس LC 500 مدل 2021

یکی از زیباترین خودروهای اسپرت 2021 توسط لکسس در کلاس کانورتیبل معرفی شده است. ال سی 500  مجموعه ای از ویژگی های برتر را همراه با برچسب قیمت 101000 دلاری پیش روی مشتری قرار می دهد.

3.jpg

از منظر طراحی با یکی از موفق ترین محصولات لکسس طی سال های اخیر سر و کار داریم. کیفیت مونتاژ جزئیات نیز آنچنان بالاست که هر بیننده ای را برای دقایقی مشغول خود می کند. در نقدهای خودرویی رسانه های سطح یک جهان نیز به این محصول لقب زیباترین کانورتیبل ژاپنی 2021 را داده اند.

طراحی

در قسمت دماغه چراغ های اصلی با گرافیک فوق العاده زیبا، مه شکن عمودی در قابی با رنگ متفاوت، ورودی هوای کناره بامپر(سپر)، گریل(جلوپنجره) بزرگ با بافت کرومی و لوگوی لکسس مجموعا یک منظره اختصاصی و چشم نواز را شکل داده اند.

4.jpg

4.jpg

درپوش موتور دو موج برجسته به سمت گریل دارد که ویژگی های اسپرت دماغه را تکمیل کرده است.
با حرکت به سمت نمای جانبی؛ راهنمای خطی در لبه فندر(گلگیر)، رینگ های کرومی آینه ای 21 اینچی و برجستگی روی رکاب که به یک ورودی هوا در فندر عقب ختم می شود، جلب نظر می کند.
در نمای عقب نیز طراحان لکسس هنرمندی خود را با چراغ های اصلی به نمایش گذاشته اند، این چراغ ها الگوی بینظیری دارند و جز خلاقانه ترین نمونه های ارائه شده طی چند وقت اخیر محسوب می شوند.
در پایین ترین قسمت بامپر عقب دیفیوزر با خروجی های کرومی قرار دارد که البته این خروجی ها فقط قاب هستند و سرلوله اگزوز پشت آن قرار گرفته است. برای یک خودروی اسپرت در این حد و کلاس شاید جذاب تر آن بود که خروجی اگزوز مستقیما وارد دیفیوزر می شد و این تنها انتقادی است که می توان متوجه ال سی 500 دانست.

کابین

سقف کانورتیبل 4 لایه ال سی 500 برای تغییر حالت فقط به 15 ثانیه زمان نیاز دارد. در حال حرکت خودرو و سرعت 50 کیلومتر برساعت نیز سقف مکانیسم تغییر حالت را به خوبی اجرا می کند.

6.jpg

8.jpg

5.jpg

کیفیت مواد اولیه و طراحی فضای داخل کابین ال سی 500 در بالاترین سطح ممکن قرار دارد. این محیط لوکس با نمایشگر دیجیتال آمپر، نمایشگر لمسی 10.3 اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی، یک ساعت آنالوگ گرد به سبک خودروهای اشرافی و 13 اسپیکر از برند حرفه ای مارک لوینسن در نوع خود و برای یک کانورتیبل اسپرت صاحب سبک است.

پیشرانه

در این بخش از نمونه 8 سیلندر 5 لیتری با 471 اسب بخار خروجی و گشتاور 398 پوندفوت استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده 10 سرعته اتوماتیک که نیرو را به محور عقب انتقال می دهد، هماهنگ شده است.

7.jpg

ال سی 500 طی 4.6 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با 270 کیلومتر محاسبه شده است.
آمار مصرف سوخت برای ال سی 500 با 2059 کیلوگرم وزن (در هر 100 کیلومتر) برابر است با 15.6 لیتر در شهر، 9.4 لیتر در بزرگراه و 13 لیتر در حالت ترکیبی.
برچسب قیمت برای نمونه ای که تصاویر آنرا در مطلب حاضر مشاهده کرده اید با توجه به آپشن فعال برابر با 111325 دلار است.

منبع:
عصر ایران
خودرو جدید
English