Apple Car اپل کار بدون پنجره

Apple Car می تواند بدون پنجره باشد؟

غول فناوری حق اختراع یک وسیله نقلیه عجیب و غریب بدون راننده «تابوت مانند» را ثبت کرد.

در حق اختراعی که توسط شرکت اپل به ثبت رسیده است، به نظر می‌رسد خودروی اپل(Apple Car) می‌تواند بدون پنجره باشد.

ب به نقل از دیلی میل، طبق یک حق اختراع یا پتنت جدید، شرکت اپل خودروی خود را که بسیاری چشم انتظارش هستند، احتمالا بدون پنجره می‌سازد و به جای پنجره‌های شفاف از نمایشگرهای مجازی در اتاق خودرو استفاده خواهد کرد.

سیستم خودروی واقعیت مجازی(VR)

این غول فناوری حق اختراع یک سیستم خودروی واقعیت مجازی(VR) را به ثبت رسانده است که “نماهای مجازی” را با حرکت فیزیکی خودرو در حین سفر مطابقت می‌دهد.

به عنوان مثال، اگر خودرو در حال حرکت به سمت پایین یک تپه باشد، این سیستم می‌تواند تصویر مجازی از یک ترن هوایی را در حین پایین رفتن نمایش دهد.

این حق اختراع نشان می‌دهد که صندلی‌های داخل خودرو به گونه‌ای حرکت می‌کنند که با جلوه‌های بصری مطابقت داشته باشند که بسیار شبیه به یک تجربه سینمایی همه‌جانبه خواهد بود.

این بدان معناست که نماهای دنیای واقعی که همه ما در هنگام عبور از خیابان و جاده از پنجره خودرو مشاهده می‌کنیم، به طور کامل با صحنه‌های گرافیکی مجازی جایگزین می‌شوند.

تمسخر برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی

تصاویر مفهومی از ظاهر این خودرو که هم اکنون در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، مورد تمسخر برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است و آن را به یک تابوت تشبیه کرده‌اند.

این تصاویر یک خودروی سیاه رنگ با سقف شیبدار را نشان می‌دهند که پنجره‌ای ندارد. البته این تصاویر توسط طراحان خارج از شرکت اپل ایجاد شده‌اند و طراحی خود این شرکت نیستند.

خودروی اپل قریب به یک دهه است که در حال توسعه است، اما هنوز هیچ صحبتی در مورد زمان معرفی رسمی آن وجود ندارد.

 ارائه نماهای مجازی و تجربه‌های VR همه‌جانبه‌

این پتنت جدید توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ثبت شده و در تاریخ ۳ مه فهرست شده است.

اپل در این پتنت گفته است: سیستم واقعیت مجازی ممکن است نماهای مجازی ارائه دهد که نشانه‌های بصری را با حرکات فیزیکی که یک مسافر تجربه می‌کند، مطابقت دهد.

این سیستم VR ممکن است با جایگزین کردن محیط‌های مجازی با دنیای واقعی، تجربه‌های VR همه‌جانبه‌ای را ارائه دهد.

سیستم‌های فعال خودرو یا سیستم‌های کنترل خودرو ممکن است با سیستم VR ادغام شوند تا جلوه‌های فیزیکی را با تجربیات مجازی ارائه دهند.

اپل می‌گوید این خودرو می‌تواند فریم‌های مجازی را حداقل در یکی از پنجره‌های خودرو نمایش دهد تا نماهای مجازی سه‌بعدی را برای مسافران فراهم کند.

نکته مهم اینکه مسافران مجبور نیستند از هدست واقعیت مجازی استفاده کنند.

خودروی خودران اپل!

برای اینکه این ویژگی به رانندگی و سلامت و ایمنی مسافران خودرو آسیبی نرساند، خودروی اپل کاملاً خودران خواهد بود و در مسیری از پیش برنامه‌ریزی شده حرکت می‌کند. اما به نظر می‌رسد که عموم مردم چندان به این طراحی مشتاق نیستند.

این پتنت دستمایه شوخی کاربران فضای مجازی شده است و به عنوان مثال یکی از کاربران نوشته است: می‌دانستم اپل از ویندوز(اشاره به معنی این کلمه به معنی پنجره و نام سیستم عامل مشهور شرکت مایکروسافت) خوشش نمی‌آید، اما نه تا این حد!

اپل ادعا می‌کند که این طراحی می‌تواند به افرادی که ترس از حرکت در وسایل نقلیه دارند، کمک کند.

“بیماری حرکت” به دلیل درگیری بین حواس رخ می‌دهد؛ زمانی که چشمان ما حرکت را تشخیص می‌دهند، اما بقیه بدن این را حس نمی‌کند.

خودرویی بدون پنجره

اپل می‌گوید: وسایل نقلیه خودران ممکن است پنجره‌های محدود داشته یا حتی بدون پنجره باشند، بنابراین حرکاتی که مسافران در چنین وسایل نقلیه‌ای تجربه می‌کنند، ممکن است با آنچه که از نظر بصری می‌بینند، مطابقت نداشته باشد و به طور بالقوه باعث “بیماری حرکت” شود.

چگونگی محصول نهایی اپل؟

همانطور که گفته شد، اپل سال‌ها است که روی خودروی برقی خودران خود کار می‌کند، اما تاکنون جز این پتنت‌ها که برخی احتمالات را ارائه می‌دهند، هیچ جزئیات رسمی منتشر نشده است.

“اندی آلدرسون”، مدیرعامل شرکت لیزینگ خودروی “واناراما” می‌گوید: اگرچه عملاً هیچ راهی برای دانستن اینکه محصول نهایی اپل چگونه خواهد بود، وجود ندارد، اما این پتنت‌ها شاید بهترین نشانه برای مسیری است که اپل در پیش گرفته است.

خودرویی الهام گرفته شده از رایانه‌های مک اپل

در هر حال، گمانه‌زنی‌ها تاکنون حاکی از صفحه نمایش لمسی و بزرگ در طول تمام داشبورد خودرو، یک خودروی سفید عجیب و غریب متشکل از یک غلاف کروی که حدود ۳۶۰ درجه روی چهار چرخ می‌چرخد، خودرویی الهام گرفته شده از رایانه‌های مک اپل و استفاده از سیری به عنوان دستیار هوشمند مخصوص درون خودرو، بوده است.

dailymail

English